Vuçiq: Kosova ta heq taksën, më pas vjen dialogu - Bota Sot
Vuçiq: Kosova ta heq taksën, më pas vjen dialogu

Aktuale

Vuçiq: Kosova ta heq taksën, më pas vjen dialogu

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 12:48
Aleksandar Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se Beogradi është duke pritur që Prishtina të heqë taksat, të arrijë këtë kusht thelbësor dhe të rifillojë bisedimet.

Vuçiq  nuk ka komentuar para gazetarëve gjatë një vizite në Vranje mënyrë specifike deklaratën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi rreth korrigjimit të kufijve bërë në Washington, sepse, siç theksoi ai, zyrtarët shqiptarë nga Kosova po ndryshojnë vazhdimisht deklarata

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...