Kosova dhe Maqedonia do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në energjetikë - Bota Sot
Kosova dhe Maqedonia do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në energjetikë

Aktuale

Kosova dhe Maqedonia do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në energjetikë

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 11:14
Ilustrim

Ministri i Ekonomisë i Maqedonisë Kreshnik Bekteshi sot do të presë një delegacion të Republikës së Kosovës të kryesuar nga ministri i Ekonomisë dhe Zhvillimit Valdrin Lluka.

Bekteshi dhe Lluka do të mbajnë takim pune dhe do të nënshkruajnë marrëveshje për mirëkuptim në sektorin energjetik ndërmjet dy ministrive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...