Qytetarët e Kosovës e preferojnë bindshëm Albin Kurtin për kryeministër, para Avdullah Hotit - Bota Sot
Qytetarët e Kosovës e preferojnë bindshëm Albin Kurtin për kryeministër, para Avdullah Hotit

Aktuale

Qytetarët e Kosovës e preferojnë bindshëm Albin Kurtin për kryeministër, para Avdullah Hotit

Nga: Bota sot Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 15:51
Albin Kurti dhe Avdullah Hoti

Sondazhi i radhës i realizuar nga gazeta “Bota sot”, ka nxjerrë fitues Albin Kurtin në garën me kreun e LDK-së, Avduall Hoti, e pyetja në sondazh ishte se cilin e preferoni më shumë për kryeministër.

Nga 3.500 votues, 2.500 votuan preferonin Albin Kurtin për kryeministër, ndërsa 1000 të tjerë votuan për Avduall Hotin.

Sipas këtij sondazhi, LDK-ja duhet ta ketë parasysh që në zgjedhjet e ardhshme nuk mund ta mposhtë Vetëvendosjen nëse hynë në garë me Hotin, mirëpo koalicioni me këtyre dy partive nuk hidhet poshtë./Botasot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...