Ambasadorja e SHBA-së i jep përkrahje të fuqishme Ushtrisë së Kosovës: Ajo ka mbështetjen e NATO-s - Bota Sot
Ambasadorja e SHBA-së i jep përkrahje të fuqishme Ushtrisë së Kosovës: Ajo ka mbështetjen e NATO-s

Aktuale

Ambasadorja e SHBA-së i jep përkrahje të fuqishme Ushtrisë së Kosovës: Ajo ka mbështetjen e NATO-s

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 13:09
Kay Bailey Hutchison dhe Donald Trump

Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison, ka thënë se NATO-ja do të vazhdojë të mbështesë ushtrinë e Kosovës.

Në një konferencë para nisjes së takimit të ministrave të Mbrojtjes në Bruksel, ambasadorja Hutchison ka thënë se NATO-ja do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që do të krijohet një forcë mbrojtëse shumë-etnike, ku janë të përfshira të gjitha minoritetet.

Taksën ndaj Serbisë, ambasadorja amerikane e ka vlerësuar si politikë bilaterale ndërmjet dy shteteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...