Shpejt përfundon shpronësimi në Hade dhe Shipitullë - Bota Sot
Shpejt përfundon shpronësimi në Hade dhe Shipitullë

Aktuale

Shpejt përfundon shpronësimi në Hade dhe Shipitullë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 14:57
Ramush Haradinaj

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, të martën, është aprovuar edhe formimi për komisionit dhe procedurat e punësimit dhe shpronësimit për banorët e fshatrave Hade dhe Shipitullë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se është një obligim i mbetur pezull që nga viti 2017.

“Ky vendim hynë në fuqi ditën e nënshkrimit", tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...