Deda: Haradinaj ta dëgjojë Amerikën, ta pezullojë taksën për një kohë - Bota Sot
Deda: Haradinaj ta dëgjojë Amerikën, ta pezullojë taksën për një kohë

Aktuale

Deda: Haradinaj ta dëgjojë Amerikën, ta pezullojë taksën për një kohë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 21:11
Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka folur rreth porosive nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Qeverinë e Kosovës, për heqjen e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina.

Deda ka thënë në “Pressing” se Kosova duhet ta dëgjojë porosinë e Amerikës dhe ta pezullojë taksën.

“SHBA’ja na ndihmoi shumë, jemi këtu ku jemi falë tyre”, është shprehur Deda.

Prishja e marrëdhënieve me SHBA’në e rrezikon shumë Kosovën, ka vlerësuar deputeti.

“Haradinaj duhet ta pezullojë taksën për një kohë”, ka thënë Deda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...