Haradinaj: Baza e NATO-s në Kuçovë më e rëndësishme se avionët rusë që blen Serbia - Bota Sot
Haradinaj: Baza e NATO-s në Kuçovë më e rëndësishme se avionët rusë që blen Serbia

Aktuale

Haradinaj: Baza e NATO-s në Kuçovë më e rëndësishme se avionët rusë që blen Serbia

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 21:57
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për "Tempora", tha se baza ushtarake e NATO-s që do të ngrihet në Kuçovë është më e rëndësishme se disa avionë rusë që blen Serbia.

Haradinaj: Rusia s'ka ndikim tek ne. Deklaratat e Putin janë si ato MIG (avionë) që blen Serbia dhe kujton se me ato frikëson NATO-n. Unë mendoj se ajo baza në Kuçovë ka shumë më shumë rëndësi se ato MIG që vlen Vuçiç në Moskë. Shqiptarët janë botë e Perëndimit dhe këtë botë e udhëheq Amerika.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat