KDI publikon të gjeturat nga matja e transparencës në 15 komuna - Bota Sot
KDI publikon të gjeturat nga matja e transparencës në 15 komuna

Aktuale

KDI publikon të gjeturat nga matja e transparencës në 15 komuna

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 07:44
KDI

Prishtinë, 13 shkurt - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) organizon publikimin e raportit “Transparometri 2018”, që  vë në pah të gjeturat dhe rekomandimet nga matja e transparencës së institucioneve të qeverisjes lokale në 15 komuna në Kosovë.

Pjesë e konferencës do të jetë ambasadori Britanik në Prishtinë, Ruairi O’Connell, kryetarët e komunave si dhe përfaqësues të institucioneve dhe shoqërisë civile.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...