Vllahiu për vdekjen e Idriz Ajetit: Prehu në paqe njeriu i madh i Kosovës - Bota Sot
Vllahiu për vdekjen e Idriz Ajetit: Prehu në paqe njeriu i madh i Kosovës

Aktuale

Vllahiu për vdekjen e Idriz Ajetit: Prehu në paqe njeriu i madh i Kosovës

Nga: Z.B Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 09:32
Foto

Këshilltari i lartë politik për Media dhe Marrëdhënie me Publikun, në Qeverin e Kosovës, Arber Vllahiu,përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka shpreh ngushëllime për vdekjen e akademiut Idriz Ajeti, përcjell “Bota sot”.

Vllahiu ka shkruar se, ndjehemi krenarë që jetuam në kohën tënde dhe përkulemi përpara veprës tënde

Postimi i plotë:

Prehu në paqe njeriu i madh i Kosovës. Ti kolos i shekujve. Ndjehemi krenarë që jetuam në kohën tënde dhe përkulemi përpara veprës tënde. Gjuhës shqipe, që aq shumë e deshe i dhé kaq shumë. Ne anëtarët e familjes do të kujtojmë me zemër. Dajë Idriz, tani pusho i qetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...