Ahmeti për raportet Kosovë-SHBA: Gjendja është serioze, Haradinaj të mos lihet i vetëm - Bota Sot
Ahmeti për raportet Kosovë-SHBA: Gjendja është serioze, Haradinaj të mos lihet i vetëm

Aktuale

Ahmeti për raportet Kosovë-SHBA: Gjendja është serioze, Haradinaj të mos lihet i vetëm

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 12:36
Bashkekryesuesi i ekipit negociator, Shpend Ahmeti

Bashkekryesuesi i ekipit negociator, Shpend Ahmeti, u ka bërë thirrje liderëve politik që të dakordohen lidhur me largimin apo mbajtjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina.

Ai ka thënë se gjendja është seriose karshi raporteve Kosovë-SHBA, mirëpo Haradinaj nuk duhet të lihet i vetëm në këte situatë.

Këto komente Ahmeti i bëri pas takimit me krerët shptetëror Thaçi-Veseli-Haradinaj-Limaj.

Ai tha se ky takim ishte thirrur nga Kryetari i Kuvendit për të qartësuar se a kanë pranuar të gjithë liderët letrën e ashpër, të dërguar dje nga SHBA-të lidhur me taksën.

Ahmeti poashtu njoftoi se në këtë takim u diskutua edhe për platformën e dialogut Kosovë-Serbi, mirepo ende nuk ka asgjë konkrete ndërsa pritet që të finalizohet të premten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...