Hoxha: Ballkani Perëndimor po përballet me shumë sfida që kërkojnë veprime në nivel rajonal - Bota Sot
Hoxha: Ballkani Perëndimor po përballet me shumë sfida që kërkojnë veprime në nivel rajonal

Aktuale

Hoxha: Ballkani Perëndimor po përballet me shumë sfida që kërkojnë veprime në nivel rajonal

Nga: Z.B Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 14:55
Dhurata Hoxha në takim me Ministrave për Çështje Evropiane nga Ballkani Perëndimor

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka shkruar se,  në takimin e Ministrave për Çështje Evropiane nga Ballkani Perëndimor në kuadër të Presidencës polake për Procesin e Berlinit , përcjell “Bota sot”.

Ajo ka shkruar se, Ballkani Perëndimor po përballet me shumë sfida që kërkojnë veprime në nivel rajonal si për bashkëpunimin politik dhe ekonomik.

Postimi i plotë:

Në takimin e Ministrave për Çështje Evropiane🇪🇺 nga Ballkani Perëndimor në kuadër të Presidencës polake 🇵🇱 për Procesin e Berlinit, potencova se Kosova 🇽🇰 mbetet plotësisht e përkushtuar për bashkëpunimin rajonal dhe procesin integrues.

Ballkani Perëndimor po përballet me shumë sfida që kërkojnë veprime në nivel rajonal si për bashkëpunimin politik dhe ekonomik. Procesi i Berlinit ofron një shans të madh për të adresuar sfidat dhe mundësitë e përbashkëta rajonale.

Integrimi i Kosovës në BE nuk ka alternativë!
 

Image
Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...