Krenari: Ushtria e Kosovës për herë të parë sot parakalon në sheshet e Prishtinës - Bota Sot
Krenari: Ushtria e Kosovës për herë të parë sot parakalon në sheshet e Prishtinës

Aktuale

Krenari: Ushtria e Kosovës për herë të parë sot parakalon në sheshet e Prishtinës

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 07:38
Ushtria e Kosovës

Kosova sot mbush 11 vjet shtet.Ngjashëm sikurse edhe vitet tjera, qytetarët presin ndryshime në vend. Sheshet janë mbushur përplot flamuj të Kosovës, kombëtarë e të vendeve që e kanë njohur shtetësinë e Kosovës.Në ndërkohë, qendra është bërë gati edhe për manifestimin qendror që është të dielën.

Ushtria e Kosovës pritet të parakalojë në sheshe në pra 12:20 minuta, derisa do të ketë edhe mbledhje solemne të Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...