Ambasadori Christian Heldt uron: Gjermania do të ecë gjithmonë me Kosovën - Bota Sot
Ambasadori Christian Heldt uron: Gjermania do të ecë gjithmonë me Kosovën

Aktuale

Ambasadori Christian Heldt uron: Gjermania do të ecë gjithmonë me Kosovën

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 11:57
Ilustrim

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka uruar Kosovën për përvjetorin e 11-të të pavarësisë. Në rrjetin social tëitter, ai ka shkruar:

“Mirëmëngjesi dhe urimë ditëlindjen e 11-të Kosovë. Qiell i kaltërt mbi Prishtinë, vazhdojmë me ceremoni. Vendi dhe populli kanë bërë rrugëtim të gjatë, por ende duhet shumë punë. Gjermania do të vazhdoj të ecë me ju në këtë shteg”

Ai e ka publikuar këtë fotografi nga Ambasada e Gjermanisë në Dragodan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...