Haradinaj për ushtrinë e Kosovës: Emblema e dinjitetit dhe krenarisë sonë - Bota Sot
Haradinaj për ushtrinë e Kosovës: Emblema e dinjitetit dhe krenarisë sonë

Aktuale

Haradinaj për ushtrinë e Kosovës: Emblema e dinjitetit dhe krenarisë sonë

Nga: Bota Sot Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 13:16
Parakalimi i Ushtrise, Haradinaj

Parakalimin e ushtrisë së Kosovës në sheshin e Prishtinës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur historik.

Ai në një postimi në Facebook, ka shkruar se “Euro-atlantike në përbërje, globale në synimet për paqe, ushtria jonë është vlera më e qëndrueshme e Shtetit të Kosovës”.

Postimi i plotë:

Emblema e dinjitetit dhe krenarisë sonë, ushtria e Republikës së Kosovës, në parakalimin e parë historik. Euro-atlantike në përbërje, globale në synimet për paqe, ushtria jonë është vlera më e qëndrueshme e Shtetit të Kosovës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...