Kamarieri nga Kosova nuk e la të paguai gazetarin amerikan: Ju na shpëtuat! - Bota Sot
Kamarieri nga Kosova nuk e la të paguai gazetarin amerikan: Ju na shpëtuat!

Aktuale

Kamarieri nga Kosova nuk e la të paguai gazetarin amerikan: Ju na shpëtuat!

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 20:23
Nolan Peterson

Në Kosovë u festua 11 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Në këtë ditë të rëndësishme, veç qytetarëve të vendit, në shtetin e ri erdhën edhe gazetarë të huaj për të parë nga afër këtë festë.

Madje, gazetari amerikan Nolan Peterson nga The Daily Signal përmes rrjetit të tij social është shprehur të jetë i befasuar nga mikpritja që iu bë në Prishtinë.

Ai ka rrëfyer se si një kamarier e qerasi me drekë dhe kafe, pikërisht për shkak se shteti i tij ka ndihmuar Kosovën, gjatë luftës në Kosovë:

“Sot në Kosovë u festua 11 vjetori i Pavarësisë. Para paradës, drekova në një lokal në Prishtinë.

Kur e pyeta kamerierin për kupon fiskal ai qeshi dhe më tha, “E ke nga shtëpia”.

E pyeta pse.

“Vendi juaj e shpëtoi timin”, më tha, “Më e pakta që mund të bëj është të t’qeras me me një darkë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...