Rashiq: Menaxhimi i përbashkët i Ujmanit, opsion real - Bota Sot
Rashiq: Menaxhimi i përbashkët i Ujmanit, opsion real

Aktuale

Rashiq: Menaxhimi i përbashkët i Ujmanit, opsion real

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 21:53
Nenad Rashiq

Ish-ministri i Punës dhe i Mirëqenies Sociale i Kosovës, aktualisht kryetar i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq nuk pëlqen idenë e korrigjimit të kufijve.

Për këtë ai ka kritikuar edhe Bashkimin Europian që sipas tij ‘harroi 7 vjet negociata për një ide të para disa muajve’.

Megjithëse nuk e përkrah, thotë se menaxhimi i përbashkët i Ujmanit do të ishte opsioni më real në situatën aktuale.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kishte vizituar Ujmanin në shtatorin e vitit të kaluar, vizitë kjo e realizuar vetëm tre ditë pasi Vuçiq kishte qenë atje.

Ndërkohë Rashiq thotë se në Serbi po protestohet për shkak të pakënaqësisë së qytetarëve.

Sipas tij, Aleksandar Vuçiq, president i Serbisë, më së shumti i frikësohet vetvetes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...