Korab Sejdiu e quan të falimentuar qeverinë - Bota Sot
Korab Sejdiu e quan të falimentuar qeverinë

Aktuale

Korab Sejdiu e quan të falimentuar qeverinë

Nga: Z.B Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 10:05

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ka dorzuar Ministrit të Financave z. Bedri Hamza këtë kërkesë për qasje në dokument publik dhe informata, përmes së cilës kërkoj ndër të tjera raport të detajuar për të gjitha shpenzimet në fjalë, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Falimentim-Qeveria!

Në kuadër të përgjegjësive si deputet për mbikqyrjen e punës së ekzekutivit dhe shpenzimit të parasë publike, dhe pas raportimeve për shpenzimet marramendëse nga kjo Falimentim-Qeveri gjatë përvjetorit të 11-të të Pavarësisë, sot i dorëzova Ministrit të Financave z. Bedri Hamza këtë kërkesë për qasje në dokument publik dhe informata, përmes së cilës kërkoj ndër të tjera raport të detajuar për të gjitha shpenzimet në fjalë. Shpresojmë në përgjigje nga Ministri brenda afateve ligjore.

#FalimentimQeveria #Korrupsioni #BollMa #TëPaNgopur#ZgjedhjetJanëZgjidhje
 

Image
Image
 
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...