Ky është reagimi i avokatit që mbrojti mësuesin nga Drenasi pas arrestimit nga Policia - Bota Sot
Ky është reagimi i avokatit që mbrojti mësuesin nga Drenasi pas arrestimit nga Policia

Aktuale

Ky është reagimi i avokatit që mbrojti mësuesin nga Drenasi pas arrestimit nga Policia

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 10:55
Gazmend Halilaj

Avokati, Gazmend Halilaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” pas arrestimit nga Policia e Kosovës.

Sipas tij, prangosja erdhi si pasojë hakmarrje.

“Dje e raportova skandalin e radhës nga hetuesitë e ipk. Qe i dhanë dëshmi l gazetares se KTV-se, lidhur me privatësinë e viktimës te rastit ne Drenas. Shenje hakmarrje te njëjtit sot me arrestuan”, ka shkruar ai përmes një postimi në Facebook.

Ndryshe, avokati Halilaj para disa ditësh ka deklaruar se Vesel Veseli e ka dhunuar të miturën nga Drenasi.

Mirëpo, është paradoksale se i njëjti avokat kishte mbrojtur kohë më parë mësuesin për të njëjtën vajzë. Kjo e fundit kishte deklaruar se kishte kryer marrëdhënie seksuale me mësuesin.

“Po është e vërtet që kam qenë avokat i mësuesit në atë kohë, dhe klienti im Sh.Xh., nuk ka qenë fajtor për veprën për të cilën është akuzuar dhe prokuroria nuk ka gjetur prova dhe me plotë të drejtë i ka pushuar hetimet pasi që edhe vet vajza në prezencë të babait të saj e ka tërhequr padinë para prokurores”, ka thënë avokati Halilaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...