Veseli takon pensionistët: Ndjehem mirë që përkujdesja e shtetit për të gjitha kategoritë po rritet - Bota Sot
Veseli takon pensionistët: Ndjehem mirë që përkujdesja e shtetit për të gjitha kategoritë po rritet

Aktuale

Veseli takon pensionistët: Ndjehem mirë që përkujdesja e shtetit për të gjitha kategoritë po rritet

Nga: Z.B Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 12:51
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në rrjetin social Fcebook, ka bërë të ditur se është takuar me kryesinë e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të cilët shprehën mirënjohjen për angazhimin e institucioneve të Kosovës për rritjen e pensioneve  përcjell, “Bota sot”.

Ai ka shkruar se, bashkë me pensionistët, diskutuam edhe për mundësitë e tjera të përkrahjes për ta

Postimi i plotë:

Pata kënaqësinë të pres në takim, Kryesinë e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të cilët shprehën mirënjohjen për angazhimin e institucioneve të Kosovës për rritjen e pensioneve. Ndjehem mirë që përkujdesja e shtetit për të gjitha kategoritë po rritet. Bashkë me pensionistët, diskutuam edhe për mundësitë e tjera të përkrahjes për ta, sidomos në krijimin e lehtësira në institucionet shëndetësore, duke përfshirë trajtimin për ta dhe barnat.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...