230 raste emergjente për 24 orë në QKUK - Bota Sot
230 raste emergjente për 24 orë në QKUK

Aktuale

230 raste emergjente për 24 orë në QKUK

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 07:57
QKUK

Emergjenca po ashtu ka trajtuar 13 raste të aksidenteve në komunikacion.

Në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për 24 orë ka pasur 230 raste.

55 raste u trajtuan në dhomën e kujdesit të avancuar mjekësor, 55 raste tek dhoma kirurgjike, 74 tek dhoma internistike dhe 51 tek dhoma ortopedike në emergjencë.

Emergjenca po ashtu ka trajtuar 13 raste të aksidenteve në komunikacion.

Nga klinika emergjente për trajtim të mëtejmë në klinikat e tjera janë bartur 24 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...