Fakte tronditëse: 82 personave të gjallë që u dërguan në Serbi, u janë marrë organet - Bota Sot
Fakte tronditëse: 82 personave të gjallë që u dërguan në Serbi, u janë marrë organet

Aktuale

Fakte tronditëse: 82 personave të gjallë që u dërguan në Serbi, u janë marrë organet

Nga: D. B Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 12:29
Kriminelët serb

Njohësi i çështjeve politike profesor Milazim Maraj në postimin e tij në Facebook, ka thënë se në raportin e hartuar nga antropologu i lartë i ICMP-së, për mjekësi ligjore Dr. Mark Skinner, bëhet e qartë se të paktën 82 persona të cilët janë dërguar të gjallë në Serbi, u janë marrë organet.

“Dr. Mark Skinner ka thënë se të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë marrë organet

Ky raport, i hartuar nga antropologu i lartë i ICMP-së, për mjekësi ligjore Dr. Mark Skinner, flet për të paktën 82 persona të cilët janë dërguar të gjallë në Serbi, dhe të njëjtëve u janë marrë organet.

Image
Milazim Maraj

Në raportin e Komisionit Ndërkombëtarë për Persona të Zhdukur, të publikuar së fundi, kanë lindur dyshime serioze se civilëve shqiptar të marr peng nga forcat serbe, kur janë dërguar në Serbi u janë hequr organet.

Ky raport, i hartuar nga antropologu i lartë i ICMP-së, për mjekësi ligjore Dr. Mark Skinner, flet për të paktën 82 persona të cilët janë dërguar të gjallë në Serbi, dhe të njëjtëve u janë marrë organet.

Më pas ata ishin varrosur me arkivole dhe qese të etiketuara në varrezat e Rashkës, Batanjicës dhe Petrovosellës”, ka shkruar në faqen e tij në Facebook, profesor Maraj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...