Rusia trembet nga Shqipëria Etnike, i reagon ashpër Edi Ramës - Bota Sot
Rusia trembet nga Shqipëria Etnike, i reagon ashpër Edi Ramës

Aktuale

Rusia trembet nga Shqipëria Etnike, i reagon ashpër Edi Ramës

Nga: F.B. Më: 24 shkurt 2019 Në ora: 09:36
Edi Rama dhe Vladimir Putin. (Foto ilustrim nga "Bota sot")

Porosia e Edi Ramës se Kosova është Shqipëri është tërheqje në territorin e Serbisë, por edhe rrezik i stabilitetit në Ballkan.

Kjo është e pa pabanueshme, ka thënë Maria Zaharova nga Ministria e Punëve të jashtme të Rusisë.

Nga Rusia, me Vladimir Putin në krye, ka ardhur dush i ftohtë për shqiptarët, shkruan Kuriri serb, transmeton gazeta "Bota sot"

Kryeministri shqiptar Edi Rama u porosit të mbaj duart larg nga Kosova, kjo do të thotë që mund të harroj në krijimin e “Shqipërisë së Madhe”.

Maria Zaharova, zëdhënëse e ministrisë së punëve të jashtme të Rusisë, ka vlerësuar se është e pa pranueshme deklarata e Ramës për Kosovën si pjesë e Shqipërisë dhe se bashkimi i tyre nuk është plan B por plan A.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...