Hoti organizon takim të përbashkët me të gjithë liderët e Luginës së Preshevës - Bota Sot
Hoti organizon takim të përbashkët me të gjithë liderët e Luginës së Preshevës

Aktuale

Hoti organizon takim të përbashkët me të gjithë liderët e Luginës së Preshevës

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 08:43
Foto nga takimi

Në këtë takim u bisedua gjatë për rëndësinë e bashkëpunimit pa dallime partiake, për problemet e shqiptarëve në Luginën e Preshevës si dhe me theks të veçantë lidhur me Programin Nacional për Rininë.

Të pranishëm në takim ishin z. Fatmir Hasani, Deputet në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, Kryetar i Komunës në Bujanoc, z. Shqipërim Arifi, Kryetar i Komunës në Preshevë, Dr. Adnan Salihu, Kryetar i Kuvendit të Komunës në Bujanoc, z. Sami Saliu Kryetar i Kuvendit të Komunës në Preshevë, Ardita Sinani, Kryetare e Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Ragmi Mustafa, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, Shqipërim Jonuzi, Kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Nagip Arifi, Kryetar i Partisë Demokratike në Luginë, Galip Beqir, ish-kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Enver Memeti, Këshilli Kombëtar Shqiptar, Armend Aliu, nënkryetar i Komunës së Preshevës e të tjerë.

Në fjalën përshëndetëse, Hoti sqaroi qëllimin dhe objektivat e Programit Nacional për Rininë. “Ky Program kontribuon posaçërisht në zhvillimin e dijes, shkathtësive në sport dhe në kreativitet kulturor e mendim kritik tek nxënësit pa dallim”, tha Koordinatori Hoti. “Nëpërmjet këtij Programi, bashkimi kulturor dhe edukativ vetëm se ka ndodhur”, shtoi ai.

Në anën tjetër, të pranishmit biseduan për rëndësinë e takimeve të tilla ku mund të diskutohet hapur dhe në mënyrë konstruktive. Ata e cilësuan këtë takim si një nismë shumë të qëlluar dhe mjaft domethënëse për të ardhmen e Luginës dhe në veçanti të nxënësve të kësaj ane. Po ashtu uruan që takime të tilla të përbashkëta të organizohen më shpesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...