Paralajmëron eksperti i sigurisë: Largimi i ushtarëve amerikanë nga Bondstilli, luftë brenda 48 orëve me Serbinë! - Bota Sot
Paralajmëron eksperti i sigurisë: Largimi i ushtarëve amerikanë nga Bondstilli, luftë brenda 48 orëve me Serbinë!

Aktuale

Paralajmëron eksperti i sigurisë: Largimi i ushtarëve amerikanë nga Bondstilli, luftë brenda 48 orëve me Serbinë!

Nga: N.Sh Më: 1 mars 2019 Në ora: 15:38
Bondstill

Profesori i Shkencave dhe eksperti i sigurisë, Avni Islami e ka komentuar lajmin se ushtarët amerikanë mund të largohen nga Bonsdstilli.

Islami, përmes një postimi në Facebook, thotë se, largimi i ushtarëve amerikanë nga Kosova, do të thotë luftë me Serbinë brenda 48 orëve.

Ai shton se, nuk është serioze ky paralajmërim që të largohen ushtarët amerikanë nga Bondstilli.

“Paralajmërimi i disa zyrtarëve amerikanë se mund të shqyrtohet edhe mundësia e largimit të ushtarëve nga Bondstili, nuk është serioze, kushdo që e ka thanë. Largimi i ushtarit të fundit amerikan, do të thotë: Luftë me Serbinë brenda 48 orëve”, shkruan Islami, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...