Eksperti i sigurisë: Serbia e din që s’ka më luftë të armatosur, por vetëm akte terroriste - Bota Sot
Eksperti i sigurisë: Serbia e din që s’ka më luftë të armatosur, por vetëm akte terroriste

Aktuale

Eksperti i sigurisë: Serbia e din që s’ka më luftë të armatosur, por vetëm akte terroriste

Nga: N.Sh Më: 6 mars 2019 Në ora: 16:16
Ushtria e Kosovës

Eksperti i sigurisë, profesor Avni Islami, përmes një postimi në Facebook, thekson se, më nuk ka luftë të armatosur klasike, e këtë sipas tij, e din edhe Serbia.

Sipas Islami, qërimi i hesapeve mes dy shteteve kryhet me akte terroriste.

Aktet terroriste, sipas tij, i paraprijnë masat e destabilizimit ekonomik dhe të sigurisë.

“Nuk ka më luftë të armatosur klasike, këtë e di edhe Serbia. “Qërimi i hesapeve” midis shteteve kryhet me akte terroriste. Akteve terroriste i paraprijnë masat e destabilizimit ekonomik dhe të sigurisë, në mënyrë që aktet terroriste të shtetit agresor, të shkaktojnë frikë, panikë e pasiguri të madhe...Kur, në këtë mënyrë të dëmtohet shteti, pasojnë kërcënimet dhe kushtëzimet politike etj”, thekson Avni Islami, shkruan gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...