Zbutet Haradinaj, paralajmëron heqjen e taksës?! - Bota Sot
Zbutet Haradinaj, paralajmëron heqjen e taksës?!

Aktuale

Zbutet Haradinaj, paralajmëron heqjen e taksës?!

Nga: A.M. Më: 9 mars 2019 Në ora: 12:07
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur pas takimit në  rezidencën e Ambasadorit Amerikan në Kosovë Philip Kosnett së bashku me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryetarin Kuvendit Veseli kanë zhvilluar një takim me Nënsekretarin për Çështje Politike, David Hale.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se janë të gatshëm për dialogun me Serbinë, si dhe të diskutojnë edhe për tregtinë e lirë dhe të arrijmë një marrëveshje që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues.

Postimi i plotë:              

Pata nderin që sot në rezidencën e Ambasadorit Amerikan në Kosovë Philip Kosnett së bashku me Presidentin Thaçi dhe Kryetarin Veseli të zhvillojmë një takim të hapur dhe të sinqertë me Nënsekretarin për Çështje Politike, David Hale.

Në këtë takim paraqita qëndrimin se tash Kosova është më e gatshme se kurr, e unifikuar me një zë të vazhdojë dialogun me Serbinë dhe të kontribuojë në fqinjësi të mirë, paqe dhe stabilitet. Ky unitet është edhe me domethënës pas votimit të Platformës se Dialogut dhe Ligjit.

E ritheksova se ne jemi gati per dialog dhe ftojmë Serbinë që t’i kthehet tavolines e të diskutojmë të gjitha çështjet e hapura duke përfshirë edhe tregtinë e lirë dhe të arrijmë një marrëveshje që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...