Deputeti i PDK-së: Seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit - Bota Sot
Deputeti i PDK-së: Seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

Aktuale

Deputeti i PDK-së: Seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

Më: 13 mars 2019 Në ora: 11:19
Deputeti i PDK-së Elmi Reçica

Deputeti i PDK-së Elmi Reçica, tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi.

"Jemi që sa më parë të emërohen anëtarët e KQZ-së, jemi të gatshëm të japim kontributin tonë. Kjo seancë është ndërhyrje në punën e presidentit që është e përcaktuar me kushtetutë. Si grup parlamentar jemi dëmtuar më së shumti nga kjo gjendje, sepse kemi një deputet që pret në radhë. Është e pakuptimtë ndërprerja e punës së KQZ-së. Bllokada ka qenë e qëllimshme nga disa anëtarë të partive politike, që kanë marrë paga por nuk kanë marrë pjesë në mbledhjet e KQZ-së. Seanca e sotme është e panevojshme, dhe e papranueshme është rezoluta e propozuar. Është pe papranueshme ndërhyrja në punën e presidentit. Kërkojmë që presidenti sa më parë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së në pajtueshmëri me Kushtetutën e Kosovës”, tha Reçica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...