Veseli:Së shpejti hapet Ambasada japoneze në Prishtinë - Bota Sot
Veseli:Së shpejti hapet Ambasada japoneze në Prishtinë

Aktuale

Veseli:Së shpejti hapet Ambasada japoneze në Prishtinë

Nga: Z.B. Më: 13 mars 2019 Në ora: 11:24
Foto nga takimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në ditën e parë të vizitës së tij në Tokio, u prit në takim nga Oshima Tadamori, kryetar i Parlamentit të Japonisë,përcjell “Bota sot”

Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se brenda pak muajsh hapet Ambasada Japoneze në Prishtinë

Postimi i plotë

Në takimin që pata me Kryetarin e Parlamentit japonez, Oshima Tadamor, biseduam për avancimin e marrëdhënieve mes dy shteteve tona. Brenda pak muajsh hapet Ambasada Japoneze në Prishtinë. Investimet japoneze në Kosovë janë para një perspektive konkrete dhe të sigurt.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...