Zgjedhjet në LDK-së, Isa Mustafa e mbledh partinë - Bota Sot
Zgjedhjet në LDK-së, Isa Mustafa e mbledh partinë

Aktuale

Zgjedhjet në LDK-së, Isa Mustafa e mbledh partinë

Më: 15 mars 2019 Në ora: 15:28
LDK

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka mbajtur mbledhje të kryesuar nga kryetari i kësaj partie, Isa Mustafa.

Sic njofton Zyra për Media e LDK’së, gjatë mbledhjes është diskutuar për organizimin e zgjedhjeve në LDK, mbi platformën e aprovuar nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së në nëntor të vitit 2018.

Në mbledhje gjithashtu është aprovuar struktura e pjesëmarrjes së delegatëve të degëve për Kuvendin e LDK-së.

Po ashtu, kryesia është dakorduar që nga java e ardhshme, bashkë me kryetarët aktual të degëve, të fillojnë përgatitjet administrative dhe teknike për realizimin e këtyre zgjedhjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...