Përfaqësues të Listës Serbe takohen me Kosnett – kërkohet heqja e taksës - Bota Sot
Përfaqësues të Listës Serbe takohen me Kosnett – kërkohet heqja e taksës

Aktuale

Përfaqësues të Listës Serbe takohen me Kosnett – kërkohet heqja e taksës

Më: 15 mars 2019 Në ora: 17:22
Philip Kosnet

Siç raporton Tanjug, të dy palët janë pajtuar që tarifa 100% ndaj produkteve të Serbisë, duhet të shfuqizohet në mënyrë që të vazhdojë dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit.

Nga Lista Serbe të pranishëm në takim kanë qenë kryetari Goran Rakiq dhe nënkryetari Igor Simiq.

Më tej thuhet se me anë të veprimeve të dhunshme dhe të njëanshme nuk mund të zgjidhen çështjet e hapura mes dy vendeve.

Në takimin mes Kosnet dhe përfaqësuesve të këtij subjekti politik është diskutuar dhe për situatën e tanishme në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...