Zgjedhjet në LDK: Nga java e ardhshme nisin përgatitjet për realizimin e tyre - Bota Sot
Zgjedhjet në LDK: Nga java e ardhshme nisin përgatitjet për realizimin e tyre

Aktuale

Zgjedhjet në LDK: Nga java e ardhshme nisin përgatitjet për realizimin e tyre

Më: 15 mars 2019 Në ora: 19:35
LDK

Kryesia e LDK-së, ka vendosur sot për organizimin e zgjedhjeve të brendshme në këtë subjekt politik.

Shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Avdullah Hoti ka thënë se nga java e ardhshme do të nisin përgatitjet për realizimin e tyre, transmeton Klan Kosova.

“Sot Kryesia e LDK-së ka vendosur për organizimin e zgjedhjeve në LDK, bazuar në platformën e aprovuar nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së në nëntor 2018”, ka shkruar Hoti në Facebook.

“Është aprovuar struktura e delegatëve sipas degëve për Kuvendin e LDK-së. Nga java e ardhshme do të fillojnë përgatitjet administrative dhe teknike për realizimin e këtyre zgjedhjeve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...