Bëhen bashkë ushtria e Kosovës dhe e Shqipërisë - Bota Sot
Bëhen bashkë ushtria e Kosovës dhe e Shqipërisë

Aktuale

Bëhen bashkë ushtria e Kosovës dhe e Shqipërisë

Nga: Z.B Më: 19 mars 2019 Në ora: 12:45
Foto

Olta Xhaçka, ministrja shqiptare e Mbrojtjes përmes një postimi në Facebook, ka bwrw tw ditur se wshtw bwrw bashkw ushtria nga Kosova dhe Shqipwria, pwrcjell “Bota sot”.
Kësaj radhe, efektivë të batalionit të Mbështetjes Rajonale të Shqipërisë janë bërë bashkë me kolegët nga FSK-ja për një trajnim malor.

“Efektivët e batalionit të Mbështetjes Rajonale u bënë sërish bashkë me kolegët e tyre nga Forca e Sigurisë së Kosovës, për t’u trajnuar për kërkim – shpëtimin malor në Qendrën e Trajnimit për Kërkim – Shpëtim në Pomozatin”, ka shkruar ajo.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...