Qe sa nuk janë takuar me njëri-tjetrin Haradinaj, Thaçi dhe Veseli? - Bota Sot
Qe sa nuk janë takuar me njëri-tjetrin Haradinaj, Thaçi dhe Veseli?

Aktuale

Qe sa nuk janë takuar me njëri-tjetrin Haradinaj, Thaçi dhe Veseli?

Më: 19 mars 2019 Në ora: 16:05

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka pasur prej shumë kohësh nuk është takuar me kryetarin e PDK’së, Kadri Veseli dhe me Presidentin Hashim Thaçi, por ka thënë se shihen ndonjëherë nëpër takime.

“Ne udhëheqim një qeveri të koalicionit, s’kam pasë takim, po takohemi në ngjarje të ndryshme, shihemi edhe punojmë me presidentin dhe kryetarin e Kuvendit”, ka thënë Haradinaj në një konferencë.

Ai ka thënë sërish se dialogu nuk duhet të varet nga taksa dhe se çështja e taksës i mbetet të kaluarës.

“Sa për atë, kam thënë edhe ma herët që është mirë që Kosova ka një Platformë për dialog. A u rikthymë a te tema e vjetër, jemi pas stuhisë, jemi tuj i kalkulu dhimbjet që na i ka shkaktu kjo temë, taksa, territory janë tema të kalume. Mendoj që duhet të shikojmë kah e ardhmja. Nuk është mirë me iqitë kushte njëri-tjetrit”, tha Haradinaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...