Limaj nderon shqiptarët e rënë në betejën e Çanakalasë - Bota Sot
Limaj nderon shqiptarët e rënë në betejën e Çanakalasë

Aktuale

Limaj nderon shqiptarët e rënë në betejën e Çanakalasë

Më: 19 mars 2019 Në ora: 20:27
Fatmir Limaj dhe Bekim Jashari

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmri Limaj dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, kanë marrë pjesë në shënimin e 104-vjetorit të betejës së Çanakalasë.

“Në nderim të shqiptarëve të rënë në këtë beteje, vendosëm lule pranë varreve të tyre. Beteja e Çanakalasë është ndër betejat më të mëdha që njeh bota, ku ranë mijëra shqiptarë”, ka shkruar Limaj në Facebook. 

Postimi i Limajt në Facebook:

Bashkë me ambasadorin e Kosovës në Turqi, Avni Spahiun, kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari dhe drejtorin e Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Përkujtimore, Bislim Zogaj, morëm pjesë në shënimin e 104-vjetorit të betejës së Çanakalasë. Në nderim të shqiptarëve të rënë në këtë beteje, vendosëm lule pranë varreve të tyre. Beteja e Çanakalasë është ndër betejat më të mëdha që njeh bota, ku ranë mijëra shqiptarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...