Bushati komentoi edhe pozicionimin pro tij të Vetëvendosjes së Albin Kurtit - Bota Sot
Bushati komentoi edhe pozicionimin pro tij të Vetëvendosjes së Albin Kurtit

Aktuale

Bushati komentoi edhe pozicionimin pro tij të Vetëvendosjes së Albin Kurtit

Më: 20 mars 2019 Në ora: 00:40
Albin Kurti dhe Ditmir Bushati

Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ftuar në "Tempora", komentoi edhe pozicionimin pro tij të Vetëvendosjes së Albin Kurtit.

Bushati: Në lidhje me Albin Kurtin ai është një personalitet në Kosovë por edhe botën shqiptare. Disa prej ideve të tij i kam çmuar dhe i çmoj siç ka çështje që kemi qëndrime të ndryshme.

Me të gjithë përfaqësuesit e politikës në Kosovë dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile kam pasur një raport të hapur dhe bashkëpunim shumë të mirë pavarësisht pikëpamjeve të ndryshme në tema të ndryshme. Nuk e kam parë Kosovën si një shtet klasik që dallimet do të duhet të përcaktonin dhe raportet institucionale dhe njerëzore që në disa raste janë vendimtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...