Ish-anëtari i Policisë: Të largohen eprorët dhe kriminelët e mafies politike nga Policia e Kosovës - Bota Sot
Ish-anëtari i Policisë: Të largohen eprorët dhe kriminelët e mafies politike nga Policia e Kosovës

Aktuale

Ish-anëtari i Policisë: Të largohen eprorët dhe kriminelët e mafies politike nga Policia e Kosovës

Nga: N.Sh Më: 20 mars 2019 Në ora: 16:30
Policia e Kosovës

Ish-anëtari i SHIK-ut dhe ish-eprori i lartë i UÇK-së, TMK-së dhe Policisë së Kosovës, Naim Miftari thotë se, në Polici duhet të mbahet vettingu.

Sipas tij, vettingu duhet të mbahet sidomos tek eprorët politik, siç i quan ai të mafies politike të Kosovës.

Ai thekson se, kriminelët duhet larguar jashtë nga Policia e Kosovës, në mënyrë që mos të iu humbet mundi dhe sakrifica e policëve të tjerë që punojnë me nderë dhe përgjegjësi.

“Vetting në Polici sidomos te eprorët politik të mafies politike të Kosovës.

Kriminelët duhet larguar jashtë nga policia e Kosovës të mos ju humbni mundin dhe sakrificën e shumicës të policëve tanë, që punojnë me nderë dhe përgjegjësi ndaj shtetit tonë 24 orë në dit dhe dhjetëra sish edhe u vranë në detyrë të shenjt.!”, shkruan Miftari në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...