Shkodra: Dënimi ndaj Karaxhiq, një pikë uji në oqeanin e padrejtësisë - Bota Sot
Shkodra: Dënimi ndaj Karaxhiq, një pikë uji në oqeanin e padrejtësisë

Aktuale

Shkodra: Dënimi ndaj Karaxhiq, një pikë uji në oqeanin e padrejtësisë

Më: 20 mars 2019 Në ora: 16:49
Selam Shkodra

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Selam Shkodra ka reaguar pas dënimit me burg të përjetshëm të Radovan Karaxhiq.

Sipas Shkodrës, dënimi i tij është një pikë uji në oqeanin e padrejtësise ndaj popujve të cilët kanë qenë të rrezikuara nga shfarrosja për shkak të politikës serbosllave.

“Denimi i sotëm është një lehtësim sado i vogël për familjarët e viktimave të pafajshme të vrara nga urdhëri i këtij krimineli famëkeq i cili ka zbatuar një doktrinë të hartuar nga akademikë serb në shekullin që kem lënë pas”, ka shkruar mes tjerash ai në llogarinë e tij në Facebook.

Statusi i tij i plotë në Facebook:

Gjykata e OKB-së në Hagë e gjeti liderin politik serb të Bosnjës të kohës së luftës Radovan Karaxhiç fajtor për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit dhe e dënoi atë me burgim të përjetshëm.

Denimi me burgim të perjetshëm i kriminelit famëkeq Radovan Karaxhiq është një pikë uji në oqeanin e padrejtësive ndaj popujve të cilët kanë qenë të rrezikuara nga shfarrosja për shkak të politikës serbosllave në hapësirat e ish-Jugosllavisë më denimin e sotëm konfirmohet edhe njëherë gjenodcidi i shtetit serb.

Denimi i sotëm është një lehtësim sado i vogël për familjarët e viktimave të pafajshme të vrara nga urdhëri i këtij krimineli famëkeq i cili ka zbatuar një doktrinë të hartuar nga akademikë serb në shekullin që kem lënë pas.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...