Ish-mjeku i UÇK-së: Kryeministri invalid nga mendja, jo nga trupi! - Bota Sot
Ish-mjeku i UÇK-së: Kryeministri invalid nga mendja, jo nga trupi!

Aktuale

Ish-mjeku i UÇK-së: Kryeministri invalid nga mendja, jo nga trupi!

Nga: N.Sh Më: 20 mars 2019 Në ora: 19:34
Ramush Haradinaj

Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Liri Loshi thotë se, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe policët janë nga mendja invalid, por jo edhe nga trupi.

Këtë deklaratë e bëri përmes një postimi në Facebook, ku shkruan se, nëse Haradinaj si “invalid” lufte mund të bëjë punën e kryeministrit, edhe “invalidët” tjerë të luftës mund të bëjnë punën e policit.

Ai shton se, nëse kryeministri nuk heq dorë nga pensioni invalidor, pse duhet të heqin dorë policët?

Lexojeni shkrimin e plotë:

Kur Ramush Haradinaj, si “invalid” lufte, mund ta bëjë punën e kryeministrit, pse “invalidët” tjerë të luftës nuk mund ta bëjnë punën e policit?! Dhe nëse kryeministri nuk heq dorë nga pensioni invalidor, pse duhet të heqin dorë pilicët? Dhe, nëse prokuroria nuk e heton kryeministrin për të njëjtën gjë, pse duhet ta hetojë policin që ka rrogën shtatë herë më të vogël së të kryeministrit! Mos bëni hajgare!

PS. Fjalën invalid e futa në thonjëza, sepse kryeministri dhe policët vetëm nga mendja mund të jenë invalid, por kurrsesi nga trupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...