Veseli: Nurije Hoxha ishte një nënë e madhe që do të mbetet gjithnjë emër i nderuar në histori - Bota Sot
Veseli: Nurije Hoxha ishte një nënë e madhe që do të mbetet gjithnjë emër i nderuar në histori

Aktuale

Veseli: Nurije Hoxha ishte një nënë e madhe që do të mbetet gjithnjë emër i nderuar në histori

Më: 21 mars 2019 Në ora: 12:05
Kadri Veseli dhe Nurije Hoxha

Sot ka ndërruar jetë nëna e heroit të kombit Edmond Hoxha, Nurije Hoxha.

Me rastin e vdekjes së saj ngushëllime kanë bërë udhëheqës të institucioneve dhe bashkëluftëtarë të Edit. Familjen Hoxha e ka ngushëlluar edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli.

Sipas tij Nurije Hoxha ishte një nënë e madhe që do të mbetet gjithnjë emër i nderuar në histori.

Postimi i Veselit në Facebook:

Me dhimbje mora lajmin për vdekjen e lokes Nurije Hoxha, nëna e heroit të kombit Edmond Hoxha. Një nënë e madhe, që do të mbetet përgjithmonë emër i nderuar në historinë e lirisë sonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...