VV: Sot një vit ka ndodhur mashtrimi i madh - Bota Sot
VV: Sot një vit ka ndodhur mashtrimi i madh

Aktuale

VV: Sot një vit ka ndodhur mashtrimi i madh

Më: 21 mars 2019 Në ora: 12:40
VV

Në një konferencë për media shefi i Grupit Parlamentar i LVV Glauk Konjufca theksoi se janë bërë një vit që kur është miratuar Ligji për Demarkacionin me Malin e Zi, dhe nuk ka ndodhur rishikimi i marrëveshjes së bërë ndaj presidentit të Kosovës dhe të atij të Malit të Zi, si dhe nuk është përmbushur kushti për liberalizimin e vizave.

“Haradinaj po e argumenton se është mashtruar nga Thaçi me letrën e nënshkruar ndërmjet presidentit Thaçi dhe të atij të Malit të Zi. Janë bërë një vit që kur është bërë kjo marrëveshje dhe nuk është bërë vlerësimi i gabimeve nga Murat Meha. Kjo çështje bëhet edhe më problematike, me presionin ndaj deputetëve, ka qenë që Kosova po e merr liberalizimin e vizave. Kjo ishte edhe arsyeja që nuk kishte protesta edhe nga ana e qytetarëve të Kosovës”, tha Konjufca, duke shtuar se kryeministri për këtë duhet të jap përgjegjësi.

Edhe deputetja nga kjo parti, Arbërie Nagavci theksoi se sot janë bëtë një vit pas mashtrimit të madh që i ndodhi qytetarëve për liberalizmin e vizave me miratimin e ligjit për demarkacionin me Malin e Zi.

“Me votimin e demarkacionit  Haradinaj fitoi pozitën e kryeministrit dhe legjitimoi pozitën e presidentit Hashim Thaçi. Thaçi kishte thënë se me mos miratimin e demarkacionit me Malin e Zi nuk po arrihet liberalizimi i vizave dhe po izolohen qytetarët e Kosovës, por sot një vit ka ndodhur demarkacioni dhe janë mashtruar qytetarët e Kosovës”, tha Nagavci.

Ajo tha se ky pushtet le që humbi  8 mijë hektarë tokë, por  tashmë  ia ka mësyrë ndërmarrjeve publike për të punësuar familjarët dhe militantët e partive të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...