Veseli në Drenas: Reformat në shëndetësi po ecin tutje - Bota Sot
Veseli në Drenas: Reformat në shëndetësi po ecin tutje

Aktuale

Veseli në Drenas: Reformat në shëndetësi po ecin tutje

Nga: Z.B Më: 21 mars 2019 Në ora: 16:08
Foto nga vizita në Drenas

Kryetari i Kuvendit të Kosvës ka vizituar sot Drenasin, përcjell “Bota sot”.

Veseli përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se, me programin e ri shëndetësor për vizitat shtëpiake për nëna dhe fëmijë, si ky që nisi sot edhe në Drenas, reformat në shëndetësi po ecin tutje.

Postimi i plotë:

Me programin e ri shëndetësor për vizitat shtëpiake për nëna dhe fëmijë, si ky që nisi sot edhe në Drenas, reformat në shëndetësi po ecin tutje. Puna e nisur nuk do të ndalet. Ne kemi vizion të qartë për transformimin rrënjësor të sistemit shëndetësor, për të siguruar shërbime të shpejta dhe cilësore për qytetarët tanë.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...