Brnabiq flet për taksën: Prishtina po përpiqet të ashpërsojë situatën - Bota Sot
Brnabiq flet për taksën: Prishtina po përpiqet të ashpërsojë situatën

Aktuale

Brnabiq flet për taksën: Prishtina po përpiqet të ashpërsojë situatën

Më: 21 mars 2019 Në ora: 20:06
Ana Brnabiq

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq thotë se nuk beson se Prishtina së shpejti do të shfuqizojë taksat për mallrat serbe, pasi sipas saj, autoritetet kosovare ‘nuk po mendojnë të veprojnë në mënyrë konstruktive’.

"Prishtina po përpiqet të ashpërsojë më tej situatën dhe të largohet nga dialogu," tha Brnabiq për mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...