Pacolli: Shoqëria e Kosovës të krijojë kushte për personat me sindromën Down - Bota Sot
Pacolli: Shoqëria e Kosovës të krijojë kushte për personat me sindromën Down

Aktuale

Pacolli: Shoqëria e Kosovës të krijojë kushte për personat me sindromën Down

Më: 21 mars 2019 Në ora: 22:46
Foto

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri Jashtëm, Behgjet Pacolli shoqëria kosovare në përgjithësi, e institucionet shtetërore në veçanti, duhet të tregojnë përkushtim maksimal për krijim të kushteve për personat me sindromën Down.

“Shoqëria kosovare në përgjithësi, e institucionet shtetërore në veçanti, duhet të tregojnë përkushtim maksimal për krijim të kushteve për personat me sindromën Down. Në angazhimet e mia të përditshme, kjo kategori e qytetarve të Kosovës do të ketë vëmendje të vecantë.  Ndërtimi i një shteti e shoqërie demokratike matet me standardet që ai shtet krijon për mbrojtje dhe avancim të të drejtave të njeriut. Gjithmonë pranë jush, Behgjeti”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...