Mali i Zi përkrah çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia - Bota Sot
Mali i Zi përkrah çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia

Aktuale

Mali i Zi përkrah çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia

Më: 21 mars 2019 Në ora: 23:30
Foto ilustrim

Në Kosovë, ministri i jashtëm malazez tha se vendi i tij do të përkrahë çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia, por tërhoqi vërejtjen se shkëmbimi i territoreve në Ballkan nuk është gjithmonë ide e mirë.

Ai i bëri këto komente gjatë një vizite në Prishtinë, e cila përkoi me një vjetorin e ratifikimit të marrrëveshjen për shënimin e kufirit në mes të Kosovës e Malit të Zi, një çështje kjo që kishte çuar përplasje dhe ndasi të mëdha në skenën politike në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...