Pas katër muajsh bojkotim, Lista Serbe kthehet në Kuvend - Bota Sot
Pas katër muajsh bojkotim, Lista Serbe kthehet në Kuvend

Aktuale

Pas katër muajsh bojkotim, Lista Serbe kthehet në Kuvend

Më: 22 mars 2019 Në ora: 11:55
Lista Serbe

Dje janë bërë katër muaj që kur Qeveria e Republikës së Kosovës mori vendim që mallrat që hyjnë në territorin tonë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina të paguajnë taksë 100%.

Pas këtij vendimi të Qeverisë, shprehur pakënaqësi Lista Serbe, deputetët e së cilës kanë bojkotuar punën e kuvendit për katër muaj.

Sot pas kësaj kohe të gjatë, deputetët serb janë parë në sallën e Kuvendit të Kosovës, ku do të mbahet një seancë e jashtëzakonshme.

Kjo seancë mbahet për mbylljen e lokaleve të lojërave të fatit dhe bastoreve, pasi për pak ditë, dy persona gjetën vdekjen në kazino.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...