Sherifi: Qeveria duhet të krijojë kapacitete që lojërat e fatit të ndalohen me ligj - Bota Sot
Sherifi: Qeveria duhet të krijojë kapacitete që lojërat e fatit të ndalohen me ligj

Aktuale

Sherifi: Qeveria duhet të krijojë kapacitete që lojërat e fatit të ndalohen me ligj

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:18
Bilall Sherifi

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se në parim e mbështet këtë rezolutë, mirëpo kjo nuk do të largohen si me shkop magjik, pasi tash përmes këtij vendimi ne do t’i detyrojmë vëtëm të zhvendosen në ferma dhe shtëpi jashtë qendrave të qytetit.

“Lojërat e fatit do të vazhdojnë të qëndrojnë më mesin tonë, ne do të bëhemi gati që ajo mos të jetë në forma jo ilegale. Sepse ka njerëz që kanë krijuar varësi dhe do të shkojnë kudo që shkojnë. Vrasje ka pasur dhe më herët dhe le të ndalin në arë qe jemi marr vesh të mbështesim rezolutën dhe të mandatojmë Qeverinë që të marrin masat e duhura dhe të krijojmë kapacitete që ta ndalojmë me ligj...të jemi të vetëdijshëm që duke i marr këto vendime nuk mund të i zgjidhim këtë probleme”, tha Sherifi.

Seanca e jashtëzakonshme për kazinotë dhe lojërat e fatit është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...