“A jeni normal?” – pyetja e çuditshme e Veselit për Sami Kurteshin - Bota Sot
“A jeni normal?” – pyetja e çuditshme e Veselit për Sami Kurteshin

Aktuale

“A jeni normal?” – pyetja e çuditshme e Veselit për Sami Kurteshin

Më: 22 mars 2019 Në ora: 13:08
Kadri Veseli dhe Sami Kurteshi

Kryeparlamentari Kadri Veseli është përplasur para pak çastesh me deputetin e VV’së, Sami Kurteshin pasi ky i fundit me ngulm donte ta merrte fjalën, ndërkohë që Veseli e shpalli të mbyllur debatin për kazinot.

Veseli ka pyetur Kurteshi: “A jeni normal, a nuk jeni”.

“Cka ki vërejtje.. veç pak, zotëri Sami Kurteshi se s’po e dëgjojnë, po thotë deputeti i Kuvendit të Kosovës, e ka të drejtën e fjalës, a jeni normal a nuk jeni, zotëri deputet, është e vërtetë që deputeti ka të drejtë të flasë por duhet ta dini se nuk keni të drejtë me abuzu këtu në Kuvend”, ka thënë Kryeparlamentari.

Tutje Veseli tha: “Ju e dini që në bazë të rregullores, unë e mbylla debatin. Na jemi duke folur para publikut. Po zanin e madh e ki o Sami, po shumë po bërtet. Kam respekt për Saminë, por ndërmend se kam me ia jep fjalën pa u ndal. Ndalu Sami se po flet shumë. Qetësohu pak bre, vetëm pak. Ma shumë po flet ti se unë në mikrofon”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...