Haziri: Shpresoj që shteti mik, Zvicra të zbardhë motivet e vrasjes së 7 vjeçarit - Bota Sot
Haziri: Shpresoj që shteti mik, Zvicra të zbardhë motivet e vrasjes së 7 vjeçarit

Aktuale

Haziri: Shpresoj që shteti mik, Zvicra të zbardhë motivet e vrasjes së 7 vjeçarit

Nga: K.M Më: 22 mars 2019 Në ora: 20:51
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri

Përmes një postimi të tijin në facebook, kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri është shprehur i tronditur me rastin e vrasjes mizore të 7 vjeçarit shqiptarë në Zvicër, ku ka thënë se shprehet optimist që shteti mikë i Kosovës, Zvicra ta zbardh rastin.

Ja postimi i plotë i Hazirit në Facebook.

Shpirti i bardhë i Iliasit përgjaku gjithë botën me pafajsinë e tij. Jam i tronditur me vrasjen mizore të 7-vjeçarit nga Baseli. Shpresoj shumë që shteti mik i Kosovës, Zvicra, të zbardhë motivet e këtij akti mbase të paprecedent. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Mahmuti nga Lipjani dhe familjes Xhemaili nga Gjilani. Zoti ua lehtësoftë dhembjen!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...