Autoshkollat dhe ministria fajësohen për aksidentet e shpeshta - Bota Sot
Autoshkollat dhe ministria fajësohen për aksidentet e shpeshta

Aktuale

Autoshkollat dhe ministria fajësohen për aksidentet e shpeshta

Më: 22 mars 2019 Në ora: 21:19
Foto ilustrim

Pas aksidenteve të fundit në trafik, është ngritur dilema nëse kandidatët për shofer marrin njohuritë e duhura.

Pronari i ABIS, Afrim Islami ka thënë se jo të gjitha autoshkollat janë të interesuara të mësojnë mirë kandidatët.

Sipas tij, disa nga autoshkollat kanë licencë për punë, por nuk merren fare me përgatitjen e shoferëve të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...