Haradinaj: Veteranët nuk janë mashtrues, prokuroria le t’i hetojë të gjithë - Bota Sot
Haradinaj: Veteranët nuk janë mashtrues, prokuroria le t’i hetojë të gjithë

Aktuale

Haradinaj: Veteranët nuk janë mashtrues, prokuroria le t’i hetojë të gjithë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 23:53
Nasim Haradinaj

Nasim Haradinaj, nënkryetar i organizatës së OVL-së së UÇK-së, thotë se organizata e veteranëve të luftës ka bërë gjithë punën që, sipas tyre, është e drejtë. Ai ka thënë se veteranët e UÇK’së nuk janë mashtrues.

Haradinaj në DPT te Fidani në T7 ka thënë se Prokuroria e shtetit le t’i hetojë të gjithë dhe të dihet  kush ka manipuluar me lista.

“ Veteranët nuk janë mashtrues. Le të hetohen të gjithë. Përgjegjësinë për lista duhet ta japin ata që janë marr me verifikimin e listave”

Ai ka thënë se në fryrjen e listave kanë marrë pjesë të gjitha partitë politike.

“ Ka pasur ndërhyrje nga të gjithë partitë politike. Këtë gjë tashmë e dinë të gjithë dhe për këtë duhet të jepen përgjegjësi. Të gjitha paritet shqiptare janë përzër në lista të veteranëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...